עוד על שקיפות באיגוד האינטרנט

לפני כחודש פנו אלי מאיגוד האינטרנט הישראלי בכדי לבקש שאכהן כחבר בועדת הבחירות לועד האיגוד אשר יערכו לקראת סוף השנה. הסכמתי.

בסך הכל היו אמורות להתקיים שתים או שלוש ישיבות של הועדה ואכן לפני כשבועיים נערכה הראשונה. עלו מספר עניינים של פרוצדורה וכמה נושאים טכניים. לא נעשה תמלול של הישיבה אך נרשם פרוטוקול. שאלתי היכן נפרסם אותו והצעתי שנעלה אותו לאתר האינטרנט של חברי האיגוד. להפתעתי נתקלתי בסרוב של חברי הועדה לפרסום הפרוטוקול. לאחר דיון נוסף בדואר אלקטרוני הצביעו חברי הועדה נגד הפרסום. עקב הסרוב הודעתי לרימון לוי, נשיא האיגוד, כי אני מבקש להשתחרר מהתפקיד.

חשוב להדגיש כי אין בבקשתי לפרסום הפרוטוקול בכדי לטעון כי מנסים להסתיר משהו או חלילה שנעשות פעולות לא תקינות! אני פשוט חושב שיש בו פרטים שאולי יעניינו חלק מהחברים. בכל מקרה אני לא רוצה לקבוע מה מעניין, מה חשוב ומה לא.

נאמר לי "שככה זה בדמוקרטיה" וגם "במשטר דמוקרטי, הרוב קובע לא בגלל שהוא צודק, אלא בגלל שהוא זה הנושא בתוצאות ההחלטה" זה כמובן לא נכון שכן כולם, כולל אלו שהתנגדו, נושאים בתוצאות. במקרה זה החלטתי להתפטר שכן אי השקיפות היא נושא מרכזי לדעתי בהתנהלות הנהלת האיגוד.

אחת הדוגמאות הבולטות לחוסר השקיפות היא אי הפרסום של התקציב השנתי. אנחנו נמצאים כבר אחרי מחצית משנת 2010 אך עד היום אין אנו יודעים מה היה תקציבו לשנת 2009 (וכמובן לא לשנת 2010). לאן הלכו  כשמונה מליון ש"ח?

נושא השקיפות באיגוד האינטרנט (או ליתר דיוק חוסר השקיפות) עלה כבר לפני כשנה באסיפת האיגוד השנתית. כבר אז הודיע רימון שהועד ישקול מה ואיך ניתן לפרסם מפרוטוקולי הועד. לצערי לא היתה כל התקדמות מאז. כאמור לקראת סוף השנה תעריכנה הבחירות לועד. אני מקוה שהשנה יבחרו נציגים חדשים אשר יראו את נושא השקיפות בצורה שונה מהועד הנוכחי.

לפני כשנה הצטרפו חברים רבים לאיגוד האינטרנט בעקבות פרסום של רועי שלומי. בחודש הבא יתבקשו אותם חברים לחדש את חברותם באיגוד בכדי שיוכלו להשתתף באסיפה השנתית ולבחור ולהיבחר לועד המנהל.

אני מבקש ממי שיכול שיחדש את חברותו.

20 תגובות בנושא “עוד על שקיפות באיגוד האינטרנט

 1. בעקבות הפוסט של רועי נרשמתי כחבר האיגוד וקראתי לאנשים נוספים להצטרף. אני מצר על כך. אין בכוונתי לחדש את רישומי לאיגוד. מדובר בארגון רקוב ומנוון וכפי שציינת, גם מושחת. לא, אני לא חושב שיש שם מישהו שלוקח כסף לכיס (וממילא לא ידוע לי על כך דבר) אבל שחיתות באה בצורות רבות וחוסר שקיפות כפי שקיים באיגוד האינטרנט הוא חוסר שקיפות מושחת בעיקר מכיוון שלא ברור מה עומד מאחוריו חוץ מאינסוף תירוצים, הבטחות שקריות והרבה מאוד גרירת רגליים.
  אין לי שום כוונה להשקיע בארגון מושחת מזמני וממרצי.

 2. יובל, במשך כל השנה ניסיתי להידבר עם אנשי האיגוד אך ללא הצלחה. התסכול ברור לי.

  בכדי להשפיע ולשנות לא חייבים להגיע לאסיפה השנתית אבל צריך להצביע. אחרים ואני מתכוונים להביא מספר הצעות להצבעה באסיפה וכן יש כאלו המתכוונים להגיש מועמדות לבחירות השנה. במידה ותשנה את דעתך תוכל לשלוח את ההצבעה שלך מראש וכן להצביע בבחירות באופן מקוון. הרבה זמן זה לא יקח וגם לא יותר מדי מרץ. זה יעלה לך 70 ש"ח אך אני מקוה שתשנה את דעתך ותחדש את הרישום.

 3. אלעד , כל הכבוד על העשיה.
  רואים שאתה רץ מרתון או שלפחות יכולת להיות כזה 🙂

  כמובן שאחדש את דמי החבר, מאחר שאני מקווה להשפיע (אפילו אם המנגנון רטוב ומתנהל בצורה חשוכה)

  סתם שאלת תם – השנה נכנסו כמה חברי הנהלה חדשים. אפילו אם רימון היו"ר מתנגד – מה קורה אם מישהו אחר מדווח – מישהו מחברי ההנהלה, מישהו מוועדת הבחירות – זו איזושהי עבירה על חוקי התקנון? לא נראה לי.

  אם אין כאן עבירה – אז חוץ מדרישותך הנכונות – אתה מוזמן לספר לנו מה היה שם………..

  • מרתון? אני מתעלף אחרי ריצה של 100 מטר 🙂 בנושא האיגוד אני לא מתכוון להרפות ואנסה לשנות גם באסיפה הקרובה. יש גם אחרים שפועלים.

   בבחירות האחרונות הצטרף חבר ועד חדש אחד – שוקי פלג.

   המצחיק הוא שאם לא הייתי מבקש לפרסם את הפרוטוקול ופשוט מפרסם אותו בלי לשאול, לא היה ניתן לבוא אלי בטענות שכן אין איסור על-כך. מכיוון שהנושא נדון והוחלט לא לפרסם אז נראה לי שלא אפרסם את הפרוטוקול מה עוד שאין לי הנוסח הסופי. בכל מקרה לא מדובר בדברים מסעירים אך אין סיבה אמיתית שלא יפורסמו.

 4. אוף. פוסט מייאש, מכעיס ומרגיז.

  היה לי ברור, כשהתחלנו בשנה שעברה את המהלך של הצטרפות מסיבית לאיגוד, שיהיה מדובר במשהו שייקח הרבה זמן. השנה, העניין הזה יעמוד למבחן האמיתי הראשון שלו. גם מבחינת מספר האנשם שיחדשו את חברותם באיגוד, וגם מבחינת מספר האנשים שיצביעו על תקנותיו ולהנהלתו.

  יהיה מעניין. זה בטוח.
  (ומייד יגיע הטרקבק)

 5. פינגבאק: דברים קטנים | איגוד האינטרנט הישראלי נגד אינטרנט (וגם נגד דמוקרטיה ושקיפות)

  • אני בטוח שזה אפשרי רק עניין של זמן והתמדה.

   אגב, לאחר ההחלטה בבית המשפט בנושא פרסום התקציב של עיריית תל-אביב פניתי לעיריית חיפה בבקשה לקבל את התקציב שלה (שלא פורסם בכלל בשום צורה). היום קבלתי מהם מכתב שהתקציב אמור להתפרסם באתר העירייה בתחילת החודש הבא – נראה.

 6. אני לא יודע לאן להעלות זאת –
  יצא לכם לראות בפורום את הטענות שהעליתי בנוגע להדרכת ילדי חברי הכנסת שהאיגוד מתפאר בה.
  לדעתי זה מחדל. עם הרבה טעם לפגם. חיכוך בשילטון ותו לא.

  רימון כתב בתגובה שהאיגוד הדריך השנה מאות ואלפים – אך לא מצאתי שום פרסום אמיתי המאושש זאת מה שכן יש זה הרבה כתבות תדמית שמתארות תכנונים עתידיים.
  ביקרתי גם באתר מרכז להב"ה – שם נכתב על פעילויות ב 2009 (שנה שעברה) וכן לא צויין שאיגוד האינטרנט מימן אותן או השתתף בהן.

  מדוע לא הוזמנו ליום זה גם ילדים של חברי האיגוד (למשל) \ ילדים בכלל – שירשמו באתר האיגוד ושמם יועלה בהגרלה…..
  רק ילדים של חברי כנסת? זה תמיד נראה מסריח

  • רועי – רימון כתב "בשנה האחרונה" ולא "השנה". אני חושב שמירב הפעילות היתה בשנה שעברה בצורת מימון לעמותת אשנ"ב שכנראה לא מקבלת השנה כסף מהאיגוד. אני מניח שזה העיקר לצורכי יח"צ.

   • זהו . …
    יחסי ציבור למי? לרימון?

    כנראה שגם אתה לא רואה את הטעם לפגם –

    אם למשל עמותת מחשב לכל ילד – תיתן מחשב לילדי הח"כים
    זה ייראה בסדר? בשביל יחסי ציבור כמובן….(עלק)

    • אני חושב שרימון לא היה שם.
     לפי מה שהבנתי האיגוד נתן את ההנחיה לאירוע יחד עם אנשי ערוץ הילדים ואני מניח שהדבר הוזכר גם בתוכניות הילדים כך שאולי כן בזה משהו.

 7. היי אלעד,
  אני הייתי חלק מאותו גל נרשמים, ואני בימים הקרובים אחדש את החברות.
  הייתי אמור להצטרף לאותו פאנל של בדיקת השקיפות יחד איתך, אבל נאלצתי מסיבות מיוחדות להחליף מישהו במילואים ואח"כ כבר לא היה לי נעים להצטרף כי זה יצא שכאילו הברזתי.
  אני מבין מבדבריך שהרבה לא השתנה מאז. אני אשמח בכל זאת להצטרף לפאנל כזה במידה והוא קיים או שהולכים ליצור אותו מחדש.
  אם יש צורך ב"שידוך" מול האנשים הרלוונטיים (רימון?) כדי שהדבר יתבצע, אשמח שתסייע. בכל אופן, אני בפנים.

  תודה,
  אדיר

 8. פינגבאק: בחירות להנהלת איגוד האינטרנט הישראלי | אלעד בבלוגלי

 9. פינגבאק: שמות מתחם בעברית | אלעד בבלוגלי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.