תמונות ליד פרסומות של גוגל אדסנס

לפני כמה זמן שרית התעסקה עם נושא הפרסומות בבלוגים. צביקה ענה לה היום והפנה אותה להציץ בטיפים של פילי. יש לי רק הערה אחת לגבי הפוסט של פילי. למעשה לא לגבי הפוסט אלא לגבי הפרסומות של גוגל המוצגות בו. למעשה לא לגבי הפרסומות של גוגל אלא לתמונות הקטנות שמופיעות לידן.

דבר ידוע הוא כי הצבת תמונות קטנות ליד הפרסומות "עוזרות" לגולשים ללחוץ על הפרסומת. אפילו נכתב תוסף לוורדפרס שמציב את התמונות האלו. תנאי השימוש של גוגל אדסנס אסרו על כל דבר הגורם לחשוב כי חלק מתוכן האתר שייך לפרסומות. על-כך נהוג היה להתגבר על-ידי קו דק שהפריד בין התמונה לפרסומת.

בחודש שעבר נכתבה הבהרה בבלוג של גוגל אדסנס שהודיעה שתמונות ליד הפרסומות אסורות כולל כאלו המופרדות בקו. אסור להציב תמונות הגורמות לחשוב כי חלק מהתוכן שייך לפרסומת.

fruitimages.png

כן, זה אסור. זהירות – אל תגרמו לביטול חשבונכם בגוגל אדסנס!

0 תגובות בנושא “תמונות ליד פרסומות של גוגל אדסנס

  1. תקרא את כל ההבהרות שלהם עד הסוף ותראה מה כן אפשרי. הביטול הכולל כביכול של תמונות ליד הוא פשוט לא מדויק.

    אפשר תמונות רנדומליות שאינן קשורות בשום אופן לטקסט. מה שאסור הוא שיראה כאילו הפרסומת היא על התמונה שליד הפרסומת ואסור תמונה שתפנה אל הפרסומות (חץ, תמונה של "לחץ כאן" וכד'). גוגל נשאלו על הסוגיה מספר פעמים וענו שהתצורה הזאת אפשרית. אם אתה מודאג – תשלח להם גם אתה שאילתה…

    אגב, לא לגמרי קשור אבל בכל זאת – יש גם שאומרים שאסור להריץ פרסומות על אתרים בעברית, כי עברית "זו לא שפה מוכרת בגוגל". אומרים, בסדר… יש ספק? שלח אליהם שאילתה.

  2. מסכים. כפי שכתבתי "אסור להציב תמונות הגורמות לחשוב כי חלק מהתוכן שייך לפרסומת".

    לגבי הצבת פרסומות באתרים בעברית – ראיתי תשובה של גוגל לשאלה הזו שנשלחה אליהם – הם ענו שאסור. יחד עם זאת, לא שמעתי כי הם ביטלו למישהו את החשבון בעקבות הצבת פרסומות באתר עברי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.