שבוע בלי גוגל

לפני כמעט שבועיים נעלם אחד האתרים בהם אני מעורב מהרדאר של גוגל. זהו אתר שמטרתו היחידה היא כספית וכרגע הוא מבוסס, בלעדית, על כניסות ממנועי החיפוש, כלומר מגוגל. כפי שניתן לראות מיחסי התנועה באתר בחודש האחרון היו שבעה ימים יבשים כמו הנגב בשנה שחונה.

stat-no-google.PNG

מה שמעניין הוא שהאתר כן הופיע בתוצאות החיפוש של גוגל אך התדרדר למקומות לא ראליים בעליל. מעט התנועה שכן היגיעה מקורה בחיפושים בהם האתר המדובר היה התוצאה היחידה או בין כמה תוצאות בודדות.

נכון להיום האתר עדיין לא חזר לתפקודו הרגיל אך הוא בכיוון. ועל זה נאמר: "יש דברים נסתרים…"

[audio:http://www.ringofblogs.com/blogli_files/nistar.mp3]

0 תגובות בנושא “שבוע בלי גוגל

 1. לא נעים. אתה לא היחיד שזה קורה לו. לתופעה קוראים אאל"ט "החור השחור של גוגל", ויש אתרים שנופלים לשם ללא סיבה ברורה. נדמה לי שליפי כתב על זה פעם בבלוג שלו.

  אני פעם חשבתי שנפלתי לחור השחור של גוגל – הבלוג שלי פשוט סירב להופיע בגוגל 😯 בסוף התברר שהיתה אופציה מופעלת לחיפוש אתרים בישראל בלבד (הבלוג שלי מתארח בחו"ל). איזו אנחת רווחה… 😮

 2. מה שפילי חווה שונה מהמקרה שלי. אצלי התנועה חזרה תוך כמה ימים מבלי שבצעתי כל פעולה. לפי הבנתי פילי היה צריך לשנות את הדומיין שלו בכדי לקבל את התנועה בחזרה.

 3. הפסקה הראשונה בפוסט שלו היא כללית וכוללת כמה לינקים בהם לא התעמקתי אך אולי לך שווה. ניסיתי לתת לך כיוון לחיפוש פתרונות. אם זה לא עוזר לך, אז לא.

  Google’s penalties are the dark side of running a website. Google’s penalties cause such a drop in SERP that traffic goes down to almost nothing. There are several kinds of penalties that are speculated to be cause by various reasons. There’s the -30 penalty, -950 penalty and others, and I was “fortunate” to experience one of those during April.

 4. גם אצלי היו מספר קפיצות והיעלמויות מסתוריות בזמן האחרון.
  אני מתאר לעצמי שהחברים בגוגל עורכים מידי פעם שיפוצים באלגוריתמים שלהם.
  מניסיוני בדרך כלל המצב חוזר לקדמותו אחר פרק זמן קצר – בעיקר אם מדובר באתר ותיק ומבוסס.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.