עוד חשבון גוגל אדסנס נחסם

בעבר כתבתי על מקרה בו בלוגרית בבלוגלי נתבקשה לא לכתוב מילים שיכולות להתפרש כבקשה ללחוץ על פרסומות. לבלוגר אחר סגרו את חשבון האדסנס ללא הודעה מוקדמת.

היום מספר בלוגר נוסף על מכתב שקיבל מצוות גוגל אדסנס (ההדגשה באדום שלי):

שלום,
בזמן שסקרנו את חשבונך, שמנו לב שאתה מציג מודעות Google באופן המנוגד לתקנון התוכנית. למשל, מצאנו הפרות של תקנון AdSense בעמודים כמו
kesef-net.com
כפי שנקבע בתקנון התוכנית שלנו, שותפי AdSense אינם רשאים להציב מודעות Google באתרים המכילים תוכן הקשור לתוכניות המציעות תמריצים למשמשים לבצע קליקים על מודעות או קישורים, לקרוא דוא"ל או לגלוש באתרים אחרים. זה כולל למשל, אתרי גלישה אוטומטית (auto-surf) , אתרים על רשתות קריאת דוא"ל בתשלום ואתרים המשווים בין מספר תוכניות תמריצים שונות.
כתוצאה מכך, הפסקנו את הגשת המודעות לאתר.
חשבון AdSense שלך נשאר פעיל. אולם, אנו ממליצים בחום שתקדיש מזמנך לעיון בתקנו התוכנית (https://www.google.com/adsense/policies)  כדי להבטיח שכל העמודים באתר שלך עומדים בתקנון.
שים לב שיתכן כי נסגור את חשבונך אם ימצאו הפרות תקנון נוספות באתרים שלך.
בברכה,

צוות Google AdSense

שימו לב למשפטים המודגשים. אסור להציב מודעות אדסנס באתרים הכוללים "תוכן הקשור לתוכניות המציעות תמריצים למשמשים לבצע קליקים על מודעות או קישורים, לקרוא דוא"ל או לגלוש באתרים אחרים" (השגיאה "למשמשים" במקור). גוגל אוסרים על עידוד הקלקה על פרסומות – בהחלט הגיוני. אך הם גם אוסרים כתיבה על תוכניות לקריאת דואר וגלישה באתרים אחרים בתשלום – פחות הגיוני. הם גם אוסרים תוכן על "אתרים המשווים בין מספר תוכניות תמריצים שונות" – למה?

הבלוגר נתבקש לתקן את הדרוש תיקון אך לא עבר זמן רב והוא קיבל את המכתב הבא המודיע לו על סגירת החשבון מסיבה אחרת:

נמצא כי חשבון AdSense שלך קשור לחשבון שנסגר בעבר בשל פעילות קליקים בלתי תקנית ולכן סגרנו אותו. שותפים שהחשבון שלהם נסגר בשל פעילות קליקים לא
תקנית אינם יכולים להיות חלק מ-AdSense ואינם יכולים לקבל תשלומים. כל רווחי החשבון שלך יוחזרו למפרסמים שנפגעו.
כפי שצוין בתנאים וההגבלות שלנו, Google שומרת לעצמה את הזכות לסיים את
השתתפותו של כל שותף בתוכנית בכל זמן.
בכבוד רב,
צוות Google AdSense

לצערו היו בחשבונו כמעט 90$. לא הכל נוצץ!

0 תגובות בנושא “עוד חשבון גוגל אדסנס נחסם

 1. אלעד, אני שמח שאתה משתף את הקוראים שלך בחוויה הלא נעימה שעברתי (ואני מקווה שאף אחד לא יעבור את זה גם).

  בקשר למכתב הראשון,
  הקוראים שלי בוודאי יודעים שלא תמרצתי אף אחד ללחוץ על לינקים. לכן המשפט הזה לא היה קשור למכתב. בקשר להשוואת תוכניות תמריצים, לא שמעתי על זה וגם לא קיבלתי מידע למה הם מתכוונים.

  גוגל תפסו יותר מדי כוח והם חושבים שהם יכולים לעשות הכל, כולל לסגור לאנשים חשובונות על שטויות.

  אני מקווה שכל בעלי האתרים יבינו מתישהו איזה חברה היא גוגל ישראל. נראה מה יובל דרור חובב גוגל ישראל יגיד בעניין, אולי עיתונאי ידע מה לעשות. 🙂

  אגב, בעבר הייתי בלוגר כאן בבלוגלי ועכשיו אני כבר לא ממש בלוגר, אבל בכל זאת אולי אני יכול להשתייך לקבוצה הזאת.

  תודה רבה אלעד.

 2. כן, יש הרבה הפתעות לא נעימות.
  הבעיה העיקרית היא העדר דיאלוג כלשהוא עם החברה, לא לגבי ADSENSE ולא לגבי "עונשים" שבעלי אתרים מקבלים על דברים שגוגל לא אוהבת. כל העניין עם PR לאחרונה ועונשים למוכרי לינקים הוא פשוט לא נתפס. הרבה בעלי אתרים, ואני ביניהם, מפסידים עכשיו הרבה מאוד כסף (מאות דולרים) בגלל התנהגות בריונית מונופוליסטית שאף אחד לא צפה מראש.

 3. נבו – אני כמובן זוכר את הבלוג שלך בבלוגלי. כשעברת לאתר פרטי המשכתי לעקוב. אבל למה לא וורדפרס (נו נו נו)?

  פילי – אכן אי הידיעה והוודאות היא לא נעימה (בלשון המעטה). באופן כללי יש שיווי משקל מכיוון שגוגל ממשיכה לשלם לבעלי האתרים את אותו סכום כמו לפני השינוי אך בחלוקה קצת שונה. חלק הרוויחו (אפילו כאלו שה- PR שלהם ירד אך דיווחו שהתנועה לא השתנתה) וחלק הפסידו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.