קאפצ’ה לשיחות טלפון

אפי פוקס פתח במבצע חדש ששמו “מאבדים את הזבלנות“. במסגרת המהלך הוא מנסה להפסיק לקבל שיחות ממכוני סקרים, פרסומות ושאר הטרדות.

לאחרונה, עקב ריבוי הטלפונים המטרידים שחלקם הגדול הינו בכלל הודעה מוקלטת, החלטתי להתקין בקווי הטלפון שלי את שרות ה- Phone Captcha. כך זה נשמע כאשר מתקשרים אלי (התמליל למטה):

[audio:http://elad.blogli.co.il/wp-content/files/2007/12/phone-captcha.mp3]

שלום.

מנוי הטלפון אליו התקשרת בחר שלא לענות לשיחות טלפון בעלות אופי פרסומי. במידה ושיחתכם אינה כזו, או שהמנוי התיר לכם ליצור עימו קשר באופן מפורש, אנא לחצו, לאחר הישמע הביפ, על המספר שהינו הסכום של חמש ושלוש.

שימו לב כי ייתכן והמנוי יבחר להקליט את שיחותיו וכי במידה ואופי פנייתכם אינו עומד בתנאי שצוין תחויבו בקנס של 10,000 ₪ ללא הוכחת נזק. וזאת על-פי החוק למניעת הטרדות טלפוניות.

ביפ….

מישהו רוצה?

0 תגובות בנושא “קאפצ’ה לשיחות טלפון

 1. לדעתי זה נקרא Turing test – קרי לתת בעייה (שלפחות כרגע) אדם יכול לפתור בקלות ומחשב לא. Captcha כבר מזמן לא כזו.. (סתם תיקון קל :))

  במרכזייה שאני עובד איתה יש מצב של torture mode ובכלל אפשר ליצור שלוחה שאם לא יודעים אותה אז זה הולך להודעה מוקלטת למשל של "המספר שחייגת איננו מחובר" או משהו כזה…

 2. אולי שנינו צודקים שהרי Captcha הם ראשי תיבות של:
  Completely Automated Public Turing test to tell Computers and Humans Apart.

  מצד שני ייתכן והמושג הנכון הוא בכלל ההפך מ- Captcha שכן במקור מבחן טורינג נוצר על-ידי אדם עבור מכונה. במקרים שלנו המכונה היא שיוצרת את המבחן עבור האדם.

 3. ענק 🙂 אתה ממש רדיופוני (אם זהיתי את הקול כפי שצריך)
  אני מבין שאתה מגביל את גיל / מנת המשכל של המתקשרים אליך לאלה שלמדו חיבור וחיסור 🙂 ?

  בכל מקרה, מבחינת החוק אפשר פשוט לומר את כל מה שאמרת בלי: "אנא לחצו….". אלא, "לא, נתקו כעת".

 4. כן, זיהית נכון. אני גם עושה חלטורות לפרסומות טלפוניות מוקלטות 🙂

  הדרישה ללחוץ ולבצע פעולה היא בכדי לסנן את אותן פרסומות מוקלטות שלא יידעו לנתק לפי ההנחייה. אפשר גם להימנע מביצוע פעולה חשבונית אלא רק לבקש לחיצה על ספרה מסויימת אבל זה ייקל על מערכות לזיהוי קולי לגלות את המקש הדרוש.

 5. ואתה באמת חושב שחברת לוטו בול/ מוצרי קוסמטיקה / ו"ברכות! זכית בשמיכת חימום חשמלית!" שפועלות עמוק במרחב הסיליקון שפרוש בין ראשון לציון לבת-ים, ישקיעו בטכנולוגיה לזיהוי קולי?
  ראבאק, הן אפילו לא משקיעות 150 שקל על מנת לרשום את המאגר שלהן ברשם מאגרי המידע…

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.