נתוני דפדפנים – בלוגלי נוצץ מכרום

כרום (Chome), הדפדפן החדש מבית היוצר של גוגל, התחיל להופיע בסטטיסטיקות של בלוגלי. הנתונים הראשונים התחילו להופיע כבר ביום שלישי, 03/09/2008, אבל תפסו תאוצה ביום רביעי וחמישי.

chrome-stat-1.PNG

הנתונים המצטברים מראים נתח שוק של 3.66% לדפדפן החדש (גרסה 0.2.149.27) אך אתמול הנתח היה אפילו גבוה יותר – 4.17%.

באופן אישי טרם התקנתי את כרום ולמען האמת אני קצת מבולבל מהנושא של יחסי הגומלין שלו עם השועל. בשנים האחרונות גוגל היו התומכים העיקריים של קרן מוזילה, המפתחת של פיירפוקס, ואף עודדה אנשים להמליץ על הדפדפן על-ידי תשלום כספי של דולר אחד להתקנה. בנושא הכספי נראה כי למוזילה מובטחת תמיכה מגוגל לשלוש השנים הקרובות אבל די ברור ששני הדפדפנים יתחרו זה בזה. גון לילי ממוזילה, הגיב להשקה של כרום ועקץ קצת את גוגל בהדגישו כי קרן מוזילה היא ארגון ללא כוונות רווח המעוניין לשמור על פתיחות וחופש ברשת:

Mozilla’s mission is to keep the Web open and participatory — so, uniquely in this market, we’re a public-benefit, non-profit group (Mozilla Corporation is wholly owned by the Mozilla Foundation) with no other agenda or profit motive at all. We’ll continue to be that way, we’ll continue to develop our products & technology in an open, community-based, collaborative way.

בקיצור – רגשות מעורבים.

0 תגובות בנושא “נתוני דפדפנים – בלוגלי נוצץ מכרום

 1. אותי מעט מטרידה העובדה שבהתחלה ה-EULA של קרום דרשה שתמסור את הזכויות שלך על כל תוכן שנכתב עם קרום (פוסטים בבלוג למשל) לידי גוגל. הם אומנם עדכנו אותה ברגע שזה נחשף ופורסם, אבל מטריד שזה הגיע לשם מלכתחילה.

  קישור

 2. הם הודיעו כי זה הגיע כחלק ממדינדיות של קופי פייסט בין הסכמי משתמש.

  אלעד הדפדפן הזה נפלא.
  בהתחלה אני מניח שהוא יוריד את הנתח של פיירפוקס.

  אח"כ גם אקספלורר יסבול ממנו, אני חושב שזה הדפדפן הראשון שההורים שלי יסכיו להשתמש בו במקום אקספלורר. וזה כבר מצווה.

  אחחח, סו]סוף מישהו הבין – כל מה שחשוב בדפדפן זה מהירות, תאימות לתקן ופשטות הפעלה ולא מיליון הרחבות…

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.