זמינות אתרים

רגע לפני החג כתבתי על תקלה קצרה בשרת של בלוגלי. ציינתי כי הזמינות של בלוגלי, מאז שהאתר נפתח, היא כ- 99.6%. נשמע הרבה, לא? כמעט מאה אחוזים. אז זהו, שלא. מי שלמד קצת על נושא א.א.א. (אבטחת איכות ואמינות) יודע כי העניין של הזמינות הוא קצת מטעה. מה שיותר מעניין היא האי-זמינות.

תחשבו על אספקת החשמל. זמינות החשמל היא דבר מובן מאליו. הבעיה מתחילה בהפסקת החשמל, או באי-זמינות. 99.6% זמינות הם 0.4% אי-זמינות. כלומר מתחילת השנה מדובר בקצת יותר משמונה וחצי שעות ללא חשמל. מדובר בהרבה זמן. בלוגלי לא היה זמין 8.5 שעות מתחילת השנה. בהשוואה לאתרים הגדולים של האינטרנט מדובר בהרבה זמן.

אחד השרותים המודדים זמינות אתרים הוא pingdom. זהו שרות בתשלום אך האתר פרסם בבלוג שלו את אי-הזמינות של 20 האתרים המדורגים ראשונים באלקסה. האתר הראשון, yahoo, היה בזמינות מלאה מתחילת השנה והשני, גוגל, לא היה זמין במשך 7 דקות בתקופה הזו. לעומת זאת, youtube ו- blogger לא היו זמינים כמעט 5 שעות.

אני מקווה שהזמינות של בלוגלי תשתפר במיוחד לאור העובדה ששאר החשבונות בהם אני שותף באותה חברת אחסון, הם בעלי זמינות הגבוהה מ- 99.9% – ומדובר בהפרש גדול. שרות או עסק שמתבסס על האינטרנט בלבד חייב להקטין ככל האפשר את אי-הזמינות, ועל זה צריך לשלם הכסף מדבר

מהי זמינות האתר שלכם?

0 תגובות בנושא “זמינות אתרים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.