סטטיסטיקות לבלוגים

 בעקבות הפוסט הסטטיסטיקות בבלוג וורדפרס : למה זה טוב ומה ללמוד מהן של שרית מהפרדוקס עלו לי כמה מחשבות. לאחר שהתחלתי לכתוב תגובה ראיתי שהיא מתארכת וראויה לפוסט משל עצמה.

שרית סוקרת כמה תוספים לוורדפרס הנותנים שרותי סטטיסטיקה, אך רצוי לזכור שבדרך כלל ספק האיחסון של האתר נותן שרותי סטטיסטיקה טובים ובחינם. רוב הספקים משתמשים ב- AWstat.

מנסיון שלי בוורדפרס, התוספים למינהם מעמיסים על בסיס הנתונים. שמתי לב לכך אחרי תקופה בה השתמשתי באחד התוספים והבלוג שלי נהיה איטי להחריד. מכיוון שכל נתוני הגלישה נרשמים בטבלה מיוחדת בבסיס הנתונים היא התנפחה לגודל של כמה מאות מגבייט (שזה הרבה יותר מכל שאר המידע). לאחר ניקוי הטבלה האתר חזר לרוץ. במידה ואתם לא פרנואידים, בהחלט אפשר לחשוב על שרותי סטטיסטיקה חיצוניים כגון Google Analytics או Sitemeter.

בנושא Feng-GUI ששרית ציינה, נעשה מחקר שעקב אחרי תנועת העיינים של הגולשים באתר של גוגל והאזורים החמים מופו למה שנקרא שם "משולש הזהב של החיפוש" (חשוב לעוסקים בפרסום).

google-golden-triangle.jpg

את המאמר ניתן לראות כאן.

0 תגובות בנושא “סטטיסטיקות לבלוגים

 1. זו אכן בעיה, במיוחד אם שומרים נתוני כניסות של מנועי חיפוש ושאר זוחלים.
  בFireStats אני הולך לטפל בזה על ידי סיכום של נתונים ישנים לטבלא נוספת, נניח ברזולוציה של יום או אפילו שבוע.

 2. אלעד, לפחות בהתחלה הסיכום יהיה פעולה יזומה על ידי המשתמש, כנראה בהמשך אני אאפשר סיכום אוטומטי של נתונים ישנים מספיק למי שרוצה.

  תום, אני זוכר את העצה שלך, ואני אסתכל כשאני אתחיל להתמודד עם הבעיה הזו, בעיקר כדי לקבל רעיונות.
  שבכל מקרה אני לא אוכל להשתמש בו כמו שהוא (לא עובד עם בסיס הנתונים הנכון, לא מובטח לי שקיים על כל מערכת שבה תותקן FireStats וכנראה אפילו לא ברשיון הנכון).

 3. אתה צודק לגבי awstats אבל slimstat למשל נותן לי פרטים על וורדפרס שהראשון לא, כמו חיפושים במנוע החיפוש של וורדפרס ותגיות פופולריות.
  אני משתדלת לא להגזים עם הסטטיסטיקות אבל מה שיש בינתיים נוח לי בהחלט.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.