אינטרנט איטי ויקר

Information Technology and Innovation Foundation – ITIF – הוא ארגון א-פוליטי ללא מטרות רווח שמשמש כצוות חשיבה ומחקר בתחום קידום טכנולוגיות המידע בארה"ב. ביוני השנה הארגון פרסם דוח תחת הכותרת The Case for a National Broadband Policy אשר טוען למען התערבות הממשל האמריקאי לעידוד חדירת האינטרנט בפס רחב בארה"ב.

הדוח מעניין בפני עצמו ומתאר תאוריות כלכליות שונות המצדיקות את התערבות הממשל המרכזי בשוק החופשי. אך לא זו הנקודה אותה אני רוצה להציג. הדוח של הארגון מציג נתונים של ה- OECD לגבי שעורי חדירת האינטרנט בפס רחב, מהירותו ועלותו בשלושים מהמדינות החברות. ההשוואה למצב בישראל היא בלתי נמנעת.

מתוך הדוח דליתי את הנתונים והעלתי אותם על שני גרפים לצורך קבלת תמונה ברורה יותר. הגרף הראשון מציג את מהירות החיבור הממוצעת במדינות השונות. ניתן לראות כי יפן וקוריאה הן רמה בפני עצמן. פינלנד, שוודיה וצרפת ברמה שניה סביב ה- 20mbps והשאר בזנב ארוך. ישראל איננה מופיעה בדוח אך הכנסתי גם אותה לגרף (באדום) תוך הנחה מקלה שהמהירות הממוצעת היא 1.5mbps. אפילו כך אנחנו אי שם בקצה הזנב.

itif-1111.PNG

הגרף השני מתאר את עלות החיבור בפס רחב במונחים של דולר/מגה/חודש. גם במקרה הזה יפן וקוריאה מובילות עם עלות של מתחת לדולר אחד. ישראל נמצאת במקום לא הכי אטרקטיבי עם עלות של כ- 13$ למגה/חודש.

itif-2222.PNG

קיצורו של דבר, לא מהיר ובטח לא זול!

0 תגובות בנושא “אינטרנט איטי ויקר

  1. כן, אני עדיין מנסה להבין מה לעזאזל קורה פה בקנדה עם האינטרנט. כשהגענו בל נתנו לנו 3 חודשים חינם (ובלי שום התחייבות מצידי) של משהו כמו 5 מגה (אני חושב שהם מגדירים את זה כ-7, אבל לא משנה), ואני יכול לקבל אחרי זה בהתחייבות לשנתיים עוד שלושה חודשים ב-20 דולר, ואחרי זה זה עולה ל-50 דולר. המצחיק הוא שיש להם שלוש רמות: העליונה, במאה דולר לחודש, נותנת 16 מגה-ביט (עם מגבלה מטופשת של 100 ג'יגה הורדות בחודש – אז מה אני אמור לעשות עם ה-16 מגה ביט שלי?), הרמה הבאה, כאמור, 7 מגה-ביט (מהירות חזור: 800 קילו-ביט), והרמה הנמוכה, שים לב: 256 קילוביט. מה?!

    הוף. בכל מקרה, אנחנו צריכים לבדוק גם חברות אחרות. ראיתי כבר אחת שמציעה 5 מגהביט ב-34 דולר לחודש בלי התחייבות ובלי שהמחיר יעלה אחר כך, אבל יש לנו זמן עד לתום שלושת החודשים.

    מה שלא יהיה – ההבדלים מול ישראל (בעיקר מהירות החזור שמחה אותי מאוד) הם ברורים.

  2. המושג "אינטרנט מהיר" לקוח מהעידן שכולם עוד היו יושבים עם מודמים בחיוג של 56קיי. עכשיו כאשר לכולם כבר יש "אינטרנט מהיר" זאת אכן בושה לכנות זאת ככה.

  3. פינגבאק: שווה קריאה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.