קהילה בבלוגלי 1

מדי פעם אני נדרש לשאלה כיצד לפתח את הקהילה בבלוגלי. לאחר שעולים מספר רעיונות חוזרים לשאלה הבסיסית: "האם אנחנו בכלל רוצים קהילה בבלוגלי?". האם זהו אוסף בלוגים שמאוחסנים במקום אחד סטייל וורדפרס.קום? או האם אנחנו רוצים לראות קהילה וחיי שיתוף סטייל ישראבלוג ותפוז? לשאלה הזו עדין אין לי תשובה ברורה אבל כבר יש עובדות בשטח:

 1. בלוט ביקש לפתוח פורום: "חשבתי אולי לפתוח פורום קטן ונחמד שלא יעסוק בבלוגלי אלא במטרה לפתח את הקהילה פה". – אז לידיעת כולם הבלוטיה נפתחה ואתם מוזמנים. אותו בלוט גם הציע עיצוב משלו לדף הבית של בלוגלי.
 2. האיש מרסיסים הציע לחשוף בלוגרים לבלוגים אחרים על-ידי המלצה על בלוגים ושתילת הפניה בבלוגים השונים.
 3. לאחרונה התרבו בבלוגלי בלוגים העוסקים בתחום האנימה (יש לציין שעד לפני יום לא ידעתי בכלל מה זה). לחברה מהבלוגים האלה יש ממש חיי קהילה. ניתן למצוא שם את japan, יבגני, סבתא, עידו, איתי (דחליל), animezwe ועוד…
 4. הוספנו ויד'גטים של מגיבי-על ושל בלוגלוג.
 5. יוחאי כתב על מדורת השבט הבלוגוספרית שם הוא מתאר את הקהילה שמסתובבת סביב הבלוג של מרג': "המתגרה ומאתגרת את מגיביה, ומגיבה בכל הבלוגים השכנים. השכונה היא בעיקר בלוגלי, אבל לא רק. בין המשתתפים הערים (או המלנקקים): מרסלו, נתי, אתון, ליאור, דוד אבוטבול, עידית, לוטה בערפל, אח”י דקר, הכלכלן המתוסכל, שין ובטח שכחתי עוד כמה."
 6. הקבוצה שעוסקת בדברים שברומה של ארצנו: הכוסית, שגיא, הופמן ואחרים…
 7. ויש עוד. רק צריך לחפש 🙂

בקיצור, כפי שאתם רואים יש כאן חיי קהילה תוססים ללא יד מכוונת שזה כמובן חיובי.

בנושא אחר, הייתי שמח לשמוע את דעתכם לגבי דף הבית של בלוגלי. מה חסר? מה מיותר? איזו פונקציונליות הייתם רוצים לקבל? רעיונות לעיצוב?

46 תגובות בנושא “קהילה בבלוגלי 1

 1. אלעד, מתי כבר יהיו האלה של התגובות גם בבלוגים של פשוטי העם?

  -מרג', שהושמצה אתמול על ידי ההנהלה בג'ימיילה שלה! אבוי! עד לאן עוד אתדרדר בהיררכיה הבלוגליקאית?!-

  שים סטטיסטיקות בדף הבית של בלוגלי. כל דבר הולך. הכי הרבה כניסות. הכי הרבה תגובות. הכי הרבה איכות. הכי הרבה מחלות עור.
  (אדם חולה סטטיסטיקות. ונפש. גם)

 2. תודה על הקישור. עכשיו אני שם לב שכל רשימת הקישורים שלי היא לבלוגים בבלוגלי.

  המיזם שלכם מוצלח ומצליח. סחתיין.
  עוד לא הבנתי אם בלוגלי הוא רק בשביל הכיף, או שיש גם כוונות להחזיר את ההשקעה. כרגע אני לא רואה שום מונטיזציה…

 3. מרג' – מה זה "האלה של התגובות"?

  לגבי סטטיסטיקות – האם הכוונה לרשימה של הבלוגים הכי נצפים? ברמה יומית/שבועית/חודשית? למי היו יותר תגובות? בסגנון של למי יש יותר גדול?

 4. שים מספרים נו. מה זה משנה. תחשוב על משהו.

  האלה של התגובות כמו שיש אצל הצוללת. ועכשיו גם אצלך.. רגע! הולכת לבדוק אצלי.

 5. אם כבר משאלות לגבי דף הבית – רשימת הבלוגים שעודכנו לאחרונה קצרה מדי / רצה מהר מדי!
  גם אני התמכרתי לכמה כותבים בבלוגלי, ריסוסים זה לא אקולוגי – כך שאני במרדף בלתי פוסק אחר זנב הרשימה.

 6. אם אפשר, שלא יהיה דף סטטיסטיקות גלוי לכולם, אלא שמי שרוצה יסתכל, או שמי שרוצה יוריד לעצמו, ולא יפרסמו את זה בראש חוצות, כך שגם מי שלא רוצה לנהל מעקב יומיומי אחר הסטטיסטיקות ייאלץ להיחשף אליהן. תודה רבה!

 7. אני עם עידית, משהו בתחרותיות הזו, יוצא מהאף. בכל מקום כולם מתחרים בכולם. מוטיבציות שיקראו את הבלוג שלך במילא יש אצל כל כותבי הבלוגים – לא חייבים לחקות את ישראבלוג, אבל אולי כן צריך לחשוב איך ניתן לתת חשיפה לבלוגים. ההמלצות שלכם – זה לא כלי יעיל לעניין, גם כי הטעם שלכם הוא לא בהכרח הטעם שלי וגם כי זה לא ממש יעיל.

 8. אני נוטה להסכים שהסטטיסטיקות לא צריכות להופיע בדף הראשי. כלל לא מדובר על לחקות אתר כזה או אחר. אם יש משהו טוב נכניס, אם לא אז לא.

  אני בעד חשיפה לבלוגים השאלה איך. ההמלצות שלנו הן בבלוגים הפרטיים ולא תחת הכותרת של בלוגלי. הבלוג שלי הוא די שולי והנכתב בו משקף את דעתי בלבד, לא את זו של בלוגלי.

  האם מנגנון הדומה לשמה! יכול לעבוד? האם מינוי של מספר "עורכים" מתנדבים שימליצו על פוסטים/בלוגים יכול לעבוד?

 9. זה לא ממש קשור לבלוגלי, אבל ביומיים האחרונים מסתובב אצלי בראש רעיון על הוספת שרת פינגים לוובסטר. אין לי מושג האם זה יתרום משהו למישהו, פרט להורדת רוחב הפס שאני שורף לכם עם כל קריאות הרסס המחזוריות.

 10. הי אלעד – חשובה רשימה של הבלוגים לפי נושאים, כך יותר קל למצוא מה שאתה מחפש. בעל הבלוג מגדיר את הנושאים לפי קטגוריות קבועות (שתי רמות נניח) וקטגוריה חופשית (רמה שלישית). כל הבלוגים צריכים להופיע ברשימה (למעט אלה שכותביהם מקבשים לא להופיע). מכיוון שצריך איזה שהוא סדר שהרי זאת רשימה (תרצה או לא הבלוגים יהופיעו אחד תחת השני) אז איזה שהוא קריטריון של בלוגים שהכי מתקבלים נראה בסדר מנקודת הראות של המחפש. אפשר גם להבליט בלוגים שלאו דווקא פופולארים אבל יש בהם כדי לעורר עניין מיוחד, בחלון של "בלוג היום" למשל. כמובן שאלה שעדכנו לאחרונה צריכים להופיע בדף הראשי. מי שרוצה חשיפה, שיפרסם, נראה לי פייר. אני אישי פחות הייתי מבליט מגיבים, על מנת לעודד יצירת תכנים ולא סתם טאקבקים, אבל זו דעתי האישית. הנה, יש כאן דוגמה של פורטל הבלוגים הכי חשוב (נראה לי) בשפה הספרדית. בדף הראשי, על פי סדר הופעת המדורים (אני מתרגם מתוך הנחה שלא כולם הספיקו ללמוד ספרדית, עדיין!):
  1. 25 הבלוגים שעודכנו לאחרונה (שים לב לעמוד הנושאים מצד ימין)
  2. ריאיונות
  3. נלוג היום
  4. רשימות אחרונות על… (לפי נושאים)
  5. בלוגים לפי מיקום גיאוגרפי (לא נראה לי רלוונטי בעברית)
  ולמטה:
  6. פורומים למיניהם
  7. משאבים
  8. פרסום של הבלוגיה

  בסייד-בר השמאלי אפשר לראות, בין היתר, רשימה של טופ 500, לאחר הקדמה המדגישה שאין מטרתה לעודד תחרות וכו'. למעשה מופיעים שם 1000 בלוגים.

  בבלובלי זה יהיה רשימת בל הבלוגלים, שאולי, אני חושב עכשיו, ניתן לשלוף לפי פרמטרים: נושא, פופלריות, מוגבים… מה בה לך.

  אמנם ביטקורס.קום היא גם בלוגיה וגם פורטל בלוגים, אבל נראה לי שאפשר ללמוד מהמודל לפחות את עניין נושא הבלוג כפרמטר חשוב. אני מוסיף משלי, כי צריכה להיות רשימה של כל הבלוגים שאפשר לשלפוף לפי פרמטרים (שוב, מבחינת המחפש), בנוסף לכל הרשימות שמניתי קודם.

  יאללה, אני מקווה שתרמתי משהו.

 11. אני חושב שאני אומר בשם כל אוהבי האנימה, שאנחנו מאוד נהנים מהמערכת של בלוגלי. רבים מאותם כותבים כתבו בזמנו בישראבלוג בגלל שלא הייתה להם אלטרנטיבה אחרת.

  המערכת הנוחה והמעולה של ורדפרס היא בנוסף אחד הגורמים המשמעותיים ל"הגירה" המאסיבית מישראבלוג לבלוגלי. במקרה התחילה להיווצר פה קהילה קטנה של כותבי אנימה. אני מניח שכולנו רוצים לבסס פה יום אחד קהילה בסגנון http://animeblogger.net

  עכשיו ללא קשר לכל מה שכתבת. אני נהנה לקרוא את הבלוג שלך. תמשיך לעדכן. 😀

 12. א. מטריד אותי לדעת מדוע לחלק מהבלוגים ברשומה שלך נתת קישור לבלוג עצמו, ולחלק נתת קישור לרשומה ספציפית.
  ב. הקישור לבלוג של "אביב" הוא בעצם קישור לבלוג של עידו.

  בתודה וכו' – דחליל (או איתי), מחלוצי בלוגי האנימה בבלוגלי.

 13. הו, אני מניח שקשה היה שלא לשים לב להגירה המאסיבית שלנו מישראבלוג, לא בהתחשב בגודל המצומצם של בלוג לי נכון לאותו רגע. E:

  כמנהיג המהגרים, אני מודה על ההזכר שלנו. אני מקווה שכותבים נוספים יצטרפו אלינו בזמן הקרוב.

 14. אורית – זה היה הכי קל – בוצע.

  מרק – לא ברורה לי הכוונה.

  דחליל – א. יופי ששמת לב. רציתי לגרום לבעל הבלוג לקבל טראקבק. ב. יתוקן.

 15. היי אלעד.
  כמה פידבקים ונקודות שיסייעו לך ולחבר'ה להמשיך בעבודה המבורכת:
  1. מבחינת העיצוב לדף הבית, כאיש פוטושופ ותיק אני יכול רק להגיד למרות שאני בלוט-קומן, ואני אוהב את מה שהילד הזה עושה, שם, המסך שהוא עיצב, הוא אגרסיבי מידי, והצבעים לא טובים, הקונספט מצויין, אבל אין לוגו הולם שנחרט בזיכרון. הייתי ממליץ לשמר את המילה בלוגלי כמו שהיא כששלוש הנקודות (ה"צירה") יכולות להיות אחלה של לוגו ממשיך שילווה את האתר, בהמשך (ראה את סימן הקריאה של וואלה, או הסמיילי של אינטרנט זהב, ה"צירה" יכול להיות גאוני, וסמל מותג מצויין לעתיד). אני מבטיח, שם תרצה- עד סופהשבוע אני אעשה מאמץ לבנות לך משהו, למרות העומס שיש לי לאחרונה, אני אבנה כמה גרסאות והמלצות לכך.

  2. מצטרף לעמדת חבריי לגבי שדרוג הסטטיסטיקות, מאחר והאתר בצמיחה מטורפת (אני עוכב בALEXA ונפעם) אין טעם כרגע להציג את את הבלוגים החדשים, כי לא מעניין יותר מידי את הגולשים החדשים בלוגים שנפתח משהו כמו "הבלוג של מיכל הפ33ה" שהוא חסר תוכן, ואת הפוסט האטומטי שלהם ב"פוסטים חדשים", אבל יש מקום להציג את זה באופן נוח וקל באופן אבל לא באופן שיוצר תחרות תפלה (לפי כמות או לפי תגובות) זה יגרור "מירוץ לתחתית" ועומס מיותר על השרת הנאמן שלכם. בכך אני מצטרף לאתון עיוורת ולעידית.

  3. לעיניין הקונספטואלי של ה"קהילייה", אני באופן אישי, וגם בלוגים מצויינים אחרים, כמו של "כוסית", דובי, ועוד, לא מעורים בחיי הקהילה בבלוגי, ואולי חבל שכך, אבל אני משער שזה נובע משיקולים של זמן, עיסוקים אחרים, ולפעמים חוסר חיבור למאטרייה (לא שאני מפספס שום פוסט של גב' מארג' המופלאה). אני חושב שמתן יד מכוונת לכיוון הזה יכולה לפספס את הרעיון, אולי ויג'טים שיש כבר בתחום של קישור בין בלוגים (משהו כמו בלוגרינג או דברים כאלה) תיתן את מה שדרוש. שוב, אני לא מעורה בזה, אז קח את דבריי באופן מוגבל.

  4. אני גם לא חסיד גדול של רסס, אבל אני יכול להמליץ על אופן שבו ניתן יהיה לשמור את הבלוגים האהובים של כל משתמש רשום בדף הכניסה, או באופן אחר שהוא יוכל לגשת אליהם, כמו הדך הראשי של ניהול הבלוג שבו מופיעים פוסטים אחרונים- מעיין פייבוריטס פנימי של בלוגלי, זה גם מדד מצויין ולא תחרותי לפופולאריות אמיתית של בלוג, אם תרצה.

  5. לסיכום: כיום בלוגלי מנצח ומושך משום שהוא נותן דבר אחד שאין בשום "שכונה" אחרת בווב 2.0 הישראלי- איכות ונוחות. על הממשק הנוח מבוסס וורדפרס מגיע לכם פרס נובל, כך גם על ההמרה המוצלחת לעברית. על האיכות- מגיעה לכם התראה: טבעם של גלים, להביא איתם גם ג'אנק. בלוגלי ימשיך לנצח אם החבורה הנהדרת שרושמת תכנים מצויינים תישאר, תישמר ותתווה קו מנחה למצטרפים חדשים. ההחלטה להלחם בבלוגי ספאם, היא יותר מחשובה, היא חיונית בשביל לא לדרדר את הכתיבה המשובחת שיש פה לתגובות עלובות או לכך שיהיה צריך ללקט עם פינצטה תוכן טוב לקריאה (מה שהיום יש ברוב הבלוגים). שמירה על הרמה ברמה של "המלצות העורך" בעמוד הראשי או באופן שתבחרו, ומעקב שלכם או של מתנדבים אחרים- היא הכלי.

  קיבינימט, יצא לי מניפסט במקום טוקבק….

  נ.ב. – לא מצליח להתחבר לכך שיותר מידי אנשים מסתקרנים וציניים לגבי האופן שבו אתם מרווחים או תרוויחו מאתר. לראשונה נוצר פה משהו אמיתי שלא מונע ממניעים מסחריים, והתוצאות והאיכות משקפות את זה. – ועל זה עלינו, קוראים וכותבים להודות פעמיים ביום, ולברך.

 16. פינגבאק: משתמש אנונימי (לא מזוהה)

 17. פינגבאק: משתמש אנונימי (לא מזוהה)

 18. אלעד, חנית ותום (אלה שלושת המקימים נכון).
  אם אנחנו רוצים יותר חשיפה ויותר אנשים שיכירו את בלגולי ובכלל יפתחו לעולם הבלוגים המתפתח בארץ, יש דבר אחד שהכי חשוב לעשות לדעתי.
  והדבר הזה זה לקדם את האתר בגוגל. אופטימיזציה אורגאנית. אתה יודע כמה אנשים מגיעים אלי בבלוג מבלי שהם בכלל התכוונו? כשהם מחפשים "עסקים באינטרנט", שיווק באינטרנט, אתרי ווב 2.0 ועוד כל מיני. הייתי אומר שחצי מהתנועה שלי זה מגוגל.
  ולכן אני מעריך שעם עבודה של שלושה חודשים של קידום, אנחנו מכפילים את כמות הבלוגים שקיימים כרגע במערכת ו"מרבעים" את כמות הקוראים.
  אם יש פה באמת מטרה לחשוף את קהל האינטרנט הישראלי לעולם הבלוגספריה אז חייבים שכמעט בכל חיפוש שהם מקלידים בגוגל ימצאו ויקראו איזה בלוג בנושא.
  בעניין קידום האתר כמובן אני יכול בהחלט לעזור

 19. ליאור צודק נראה לי.
  ומנגנון שדומה לשמה, אפשרי, אבל כזה שיתחלף. זאת אומרת שהעורכים יתחלפו באיזה רוטציה ככה שלא תיווצר קליקה עם כוח, שגם תהיה נעולה על הבלוגים שהיא מחבבת/אוהדת וכו' – מה שעשוי להפוך לגול עצמי, בבחינת מה שעידית כתבה עליו: הצד הפחות חיובי של החבר'ה (ובקצרה: אכסניה לבדיחות פרטיות של חמישה אנשים).
  בכל אופן המנגנון שחושף בלוגים – רצוי שיתמקד בתכנים ולא בסטטיסטיקות (שזה אני מודה הכי קל וכאילו קריטריון אובייקטיבי).

 20. פינגבאק: מסע

 21. שרית – זוכרים זוכרים.

  הבעיה העיקרית שלי, היא שאני בכלל לא בטוחה שאני בעד קהילה, ועל כן עם כל העבודה על ווידג'טים ותבניות אני מתליחה להתחמק מכל אלו שקשורים לקהילתיות אלא אם בקשו אותם בפורום.

  אבל האמת היא שהאתר אומנם מוחזק על ידינו, אבל הוא למענכם – וכאן מה שקובע הוא האם אתם רוצים קהילה, לא האם אני רוצה אותה.

 22. שרית – כמובן שזוכרים.

  אמרת שיתכן והרבה מהכותבים לא היו רוצים שיזהו אותם ספציפית כחלק מבלוגלי. הצעת להוסיף לעמוד הראשי גם הודעות אחרונות מהפורומים (אני חושב שזה רעיון טוב. מעניין אם לפורום יש רסס?)

 23. אני מוצא שקהילתיות ורב שיח מאוד מזמנים כתיבה, התפתחות והתעמקות, לא משנה אם הנושא הוא אנימה, פילוסופיה או בדיחות. קהילתיות לדעתי היא סוד ההצלחה של וורדפרס.קום והיא גם תעמוד במרכז ההצלחה של בלוגלי. המעורבות הרגשית שנוצרת בין המשתמשים היא הדבק שמחזיק את האנשים פעילים ואכפתיים. וורדפרס כ-CMS מאוד מאפשר, טכנית, יצירה של קהילה על ידי מנגנונים זריזים של תקשורת בין בלוגים. לא לנצל את זה זה ממש לפספס את העיקר שבתופעת הבלוגים והבלוגוספירה. מי שלא מעוניין בקהילה כמובן לא חייב להשתתף בפעילות שלה. שאלה למה לו בלוג ולא אתר… אבל זה כבר לא ענייני. גופא: קהילתיות היא מרכזית במערכת בלוגים – הרי זה כל הרעיון.

 24. לא בדיוק, אבל גם.
  כמו שכתבתי אצל אפי פוקס:
  "אני אגב חושבת שבלוגלי צריכים להישאר מבחינת הקהילה בתחום הדומה לזה של wordpress.com. זה עובד שם מספיק טוב. וההתעסקות בקהילה בסוף יוצרת את תפוז אנשים : הם מתרכזים בלספק את הצורך הקהילתי ולאו דווקא במערכת בלוגים טובה באמת."
  נכון שלכם יש נקודת פתיחה טכנולוגית מתקדמת מזו שהייתה לתפוז פעם, אבל יש עוד הרבה להוסיף כרגע בבלוגלי – סטטיסטיקות וכאלה שדורשים זמן ומאמץ (במיוחד התרגום וההתאמה לעברית).

  קהילה נוצרת בין בלוגרים – והאמת אצלכם היא נוצרה כבר – עם טרבאקים, עם תגובות הדדיות ונוצרה אצלכם קבוצה מדהימה. גם כלים כמו MyBlogLog יכולים לתת תחושה של קהילה.
  אני פשוט חושבת שהרבה יותר נעים להכנס לאתר של שירות בלוגים שממוקד בבלוגים, מאשר לקהילה עצומה ומקושקשת – כאלה יש הרבה לבחור מהן.

  זו דעתי האישית אבל אתם יודעים שאני אברך כל דרך שתבחרו 😳

 25. ליאור כתב:

  "…ולכן אני מעריך שעם עבודה של שלושה חודשים של קידום, אנחנו מכפילים את כמות הבלוגים שקיימים כרגע במערכת ו”מרבעים” את כמות הקוראים."

  אין לי שום דבר נגד ליאור, שנשמע כמו בחור מאוד רציני, אכפתי ומבין בפרסום ויראלי. אבל אם רוצים לשווק ככה את בלוגלי- אני לא בטוח ששלוש רבעי הכותבים החדשים שיצטרפו הם מה שאלעד, תום, חנית והנוכחים בדיון היום רוצים. אם הולכים על איכות, צריך להבין (כמו שרשמתי בפוסט הניתוח הטכני אצלי בבלוג)- אי אפשר להיות גם פופולארי (המוני) וגם איכותי (תכנים מושכים), זה מושך לשני כיוונים שונים, ואוברדוז של אחד מהם קוטל אתר באופן שקשה לשיקום.
  אם תסכימו לכך ש75% מהעומס על השרת ותעבורת הנתונים תלך "הבלוג של אורטל הפ33ה וה100ממת" ולא על שיחות מרתקות, מקולנוע אצל נתי, טכנלוגיה אצל הבלוט, ההחיים אצל מארג', שיווק, מחשוב, תכנות, הגות, ועד להגיגים על יום יום, אז אני גם אסכים עם ליאור, מבחינתי שתרשמו את המילה בלוגלי על יומנים של "השיר שלנו"…

  לעיניין הקהילה, שוב, כמו ששרית אמרה אצלי ופה, הקהילתיות והשיתופיות בין הבלוגים היא מה שרווח בתפוז וישרא, כמדומני, בוורדפרס זה לא שיתופי עד כדי כך כמו שתיארו פה אנשים (ייתכן והבעיה של שרית ושלי עם האחרים זה שאנחנו רואים את המילה "קהילתיות" בפרשנות שונה). יחד עם זאת, אין בעיה לבנות את זה באופן חיצוני לבלוגים (כמו בעמוד הבית) או בתור וידג'יטים וולונטריים, אבל לא (לא ולא ולא) להפוך את זה לחלק אינטרגלי מתבניות הבלוג או בתור משהו שכופה את השיתופיות עם הסביבה, על הבלוגר. ❗

 26. אני רק אחזור בקצרה על מה שכתבתי אצל אפי – אני חושב שהדבר היחיד שיכול לתרום לקיהלתיות מצד אחד בלי לכפות אותה על האתר באופן כללי מצד שני, זה "טבעות" אופציונליות ואפשרות נוחה לחיפוש לפי טבעות. זה יקל על ה"discoverability" של בלוגים חדשים בתחומים שמעניינים את הקוראים. זה קצת דומה לרעיון הנושאים של מרסלו, אבל אני לא חושב שצריך לכפות את זה על הכותבים. אני גם חושב שאת הנושאים הכלליים צריכה לקבוע מערכת האתר ולא לאפשר לכל אחד לפתוח איזה טבעת שהוא רוצה, כי זה יוביל ליותר מדי בלאגן.
  זהו. 8 וחצי האגורות שלי.

 27. אה, ורציתי לשאול משהו – ראיתי בבלוגים מחוץ לבלוגלי אפשרות להרשם לקבלת תגובות רק על פוסט מסויים (במקום רסס של כל התגובות בבלוג). תהיתי אם אפשר ליישם משהו דומה פה. לפעמים אני פשוט רוצה לעקוב אחרי תגובות בפוסט כדי לראות אם ענו לי, בלי לקבל את כל התגובות לכל הפוסטים…
  (כן, זה אמור להיות בפורום, אני יודע.אני עצלן).

 28. פינגבאק: הו, תמנון. » ארכיון » תוייגתי.

 29. פינגבאק: מסעותיו של מרק בשבילי החיים » ארכיון » קהילות בוובסטר

 30. פינגבאק: אלעד בבלוגלי » ארכיון הבלוג » הצעה ללוגו לבלוגלי

 31. סבתא – אני בטוח שהפרסום עוזר ובאמת הבלוג זוכה להערכה רבה ולתנועה ערה, אבל האם המטרה של אנשי האנימה היתה להופיע בעיתון? אני חושב שלא.

 32. אני מצטער שאני מגיב פה קצת באיחור. אבל ניחא.
  המטרה שלנו לא הייתה להופיע בעיתון, אלא לזכות לפרסום ולקבל הכרה. ברגע שאנשים יפסיקו לפסול את התחום כ"סרטים מצויירים לילדים", אפשר יהיה להנות מאנימה כמו בארצות אחרות. לכן, כל פירסום הוא חשוב.

 33. הצעה קטנה: אני מציע שרשימת העדכונים האחרונים בעמוד הראשי תהיה לפי כותרת פוסט, ולא שם הבלוג.
  גם את רשימת התגובות האחרונות מעמוד הניהול כדאי אולי להעביר לעמוד הראשי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.