64 אנשים נעצרו בעקבות פעילותם בבלוגים

על-פי דיווח של פרוייקט World Information Access, מאז שנת 2003 נעצרו 64 אנשים ברחבי העולם בעקבות פעילותם בבלוגים. הדוח, שנכתב באוניברסיטת וושינגטון, נבנה על סמך חיפושים במנועי חיפוש אחר מקרים בהם נעצרו פעילים בבלוגים אשר אינם משוייכים לגוף תקשורתי כלשהו.

arrested-blogging-2.JPG

בין הפעילויות אשר גרמו למעצרים היו חשיפת שחיתויות, מאבק על זכויות אדם, ביקורת על אישים פוליטיים, התארגנויות חברתיות ועוד. רוב המעצרים נעשו במזרח התיכון (לא בישראל) ובאסיה. בראש הרשימה ניתן למצוא את מצרים (14), סין (12) ואירן (8). המעצרים נעו בין מספר שעות לבין מאסר של שמונה שנים. זמן המאסר הממוצע היה 15 חודשים. חשוב לציין כי מדובר במקרים הקשורים ישירות לפעילות בבלוגים ולא במקרים הכלליים של מעצרים פוליטיים ואחרים.

מעבר למקרים במזרח התיכון ובאסיה מדווחים גם מספר מקרים בצפון אמריקה ובאירופה. במקרה אחד נעצר בלוגר אמריקאי לתקופה של 226 ימים בעקבות סרוב שלו למסור למשטרה סרטון וידאו שצילם בזמן הפגנה. ביוון נאסר בלוגר שקישר לתוכן משמיץ באתר אחר הממוקם על שרת אמריקאי. בצרפת נעשה ניסיון לעצור בלוגר, ואח"כ הוגש נגדו כתב אישום, בעקבות ביקורת חריפה שהעביר על העירייה. בקנדה נעצר בלוגר בזמן שצילם תמונות בהפגנה.

מתחילת השנה נרשמו כבר מספר מעצרים ומחברי הדוח צופים כי מספר המעצרים בשנת 2008 יעבור את מספרם בשנת 2007 שעמד על 36.

(ותודה לחותנת שלי ששלחה את הקישור)

0 תגובות בנושא “64 אנשים נעצרו בעקבות פעילותם בבלוגים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.