פרוייקט בייגלה – חיפה 2008

לפני המון שנים (אולי 20) הופתעו תושבי חיפה לגלות כי מישהו צובע את מכסי הביוב בורוד (זה היה לפני עידן הפקאצות). אני כבר לא זוכר האם התגלה בזמנו מי עמד מאחורי היוזמה אבל רוב הציבור קיבל אותה די בהבנה. בסך הכל דובר על מכסי ביוב צבועים.

לאחרונה הופיעה בחיפה תופעה חדשה – גרפיטי של בייגלה.

beigale

החתימה הזו וגם סתם ציור של בייגלה מופיעים על קירות בתים, פחי אשפה, תמרורים, ארונות חשמל ותקשורת, גדרות ועוד. אני חושש שככל והתופעה תגבר יותר ויותר אנשים יתעצבנו. במיוחד על הפגיעה ברכוש פרטי. הייתי ממליץ לצייר המוכשר להפסיק כבר כעת.

העלתי לפליקר אוסף תמונות של בייגלה ואמשיך לעדכן מעת לעת. אשמח לקבל תמונות שלכם בנושא.

0 תגובות בנושא “פרוייקט בייגלה – חיפה 2008

  1. בזמנו, לפני כ-10 שנים התנוססו ברחבי העיר כיתובים בנסוח "נרקיס סובך אבל לא הסתבך". כאשר מסתובבים ברחובות תל אביב, רואים ריסוסים שבלוניים שמעלים חיוך, לעיתים גיחוך ולעיתים תהיה שמביאה לעניין. לצערי נכון לרגע זה, אני נאלץ להסכים איתך, הבייגלה הזה מייצר בעיקר סלידה מבזבוז של ספריי וקיר.

    נ.ב.1. כאשר עוברים בנוה שאנן, במנהרה של רחוב רטנר (מתחת לבית אבא חושי) ניתן למצוא עבודת בומבינג רצינית למדי, ואחת היפות ביותר שיצא לי לראות בחיפה. נראה לי שבהשראת הפוסט הזה (אף שלא התכוון לכך בוודאי), אעלה תמונות משם לפליקר שלי.

    נ.ב.2. זה אינו ברור לגמרי מן הפוסט, אבל מהי דעתך על הגרפיטי הזה, ובכלל על שלל הסוגים של האומנות האורבנית שניתן למצוא כיום ברחובות ועל גבי הקירות?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.