היקום גן יפתח?

לכל המגיעים מגוגל: היום, 10/10/2009, בשעה 17:30 מתקיימת חנוכת גן יפתח. מפת הגעה

לסיקור טקס חנוכת גן יפתח

בחודש מרץ 2007 כתבתי על גן המשחקים המוזנח ברחוב רענן בחיפה. לאחר כחודש וחצי פורקו כל המתקנים בגן ומאז ועד היום לא השתנה דבר. הקריאה שפתחתי בזמנו במוקד 106 של העירייה נסגרה ללא מתן פיתרון למרות שחלף התאריך המשוער לגמר הטיפול.

קריאה במוקד 106

סגן יפתח שרייר נפל במלחמת לבנון השניה. יפתח הוא בן השכונה והוריו, יפה ועמי, פועלים להנצחת שמו ומורשתו. בין היתר הם פועלים לשיפוץ הגן ברחוב רענן בכוונה לקרוא לו על שם יפתח – גן יפתח. למטרה זו הם אוספים תרומות באמצעות אתר האינטרנט שהוקם לזכרו.

הנצחת נופלים במפעלים מקומיים/שכונתיים היא ראויה ואני מקווה שמשפחת שרייר תצליח להשיג את המימון הדרוש להקמת הגן. אני לא מכיר את התוכניות המדוייקות של הגן המתוכנן אבל לא לגמרי ברור לי מדוע חסר מימון. עיריית חיפה מחוייבת לשפץ את הגן בכל מקרה ולכן מימון חלקי בוודאי קיים.

רוני גרוסמן, סגן דובר העירייה, מסר:

עיריית חיפה השלימה תוכנית לשיקום הגן שאמור לשאת את שמו של יפתח שרייר. העבודות בגן יחלו לאחר חתימת הסכם המימון בין קרן חיפה למשפחת שרייר.

בתשובה לשאלה מדוע תושבי השכונה צריכים לחכות לגוף פרטי בכדי לזכות בגן משחקים ענה גרוסמן:

עיריית חיפה מבצעת פרויקט חסר תקדים בהיקפו במסגרתו משוקמים מרבית גני השעשועים בעיר בעלות כוללת של עשרות מיליוני שקלים ואינה ממתינה לאיש. במידה ומשפחת שרייר תחליט שלא לשקם את הגן תבחן העירייה דרכים לשקם גם את הגן הזה.

ואני רק רוצה לדעת עד מתי הבנות שלי תצטרכנה לחכות בכדי לשחק בשכונה?

0 תגובות בנושא “היקום גן יפתח?

  1. כנראה שזה סיפור נפוץ. כשאנחנו התלוננו בליווי צילומים פשוט אמרו לנו "מה אתם רוצים, שנפרק את כל המתקנים כי הם לא בטיחותיים ושלא יהיה לכם גן שעשועים בכלל?". ולא עשו כלום. בחופש הגדול ילדים משועממים שרפו חלקים גדולים מגן השעשועים. גם את השאריות המפוייחות אף אחד לא מפנה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.