תביא לי בבקשה

איזה תומר אחד שאני לא מכיר (לא כהן) שאל איזו שאלה. עניתי לו וחשבתי שנפרדנו כידידים. ואז קבלתי בקשה קטנה:

יש מצב שאתה מתקין לי וורדפרס?
ניסיתי לפי המדריך שבויקיפדיה וזה לא עובד לי
תתקין לי באיזה אחסון חינמי שבא לך ותביא לי בבקשה אוקיי?

"תביא לי" זה לא החבר של "בא לי"?

אז עניתי לו:

בכיף. אין שום בעיה.
500$. חצי מראש וחצי לאחר ההתקנה.

ומיד קבלתי תשובה (לא נגעתי):

אתה עושה צחו?
אני שונא אנשים כמוך שלא יכולים לעזור לבן אדם בלי כסף
אני מאחל לאנשים כמוך את כל הרע שבעולם!

על שאלת הדגים והחכה כבר לא קבלתי תשובה.

עידכון: יש תגובה (צפויה משהו):

אני לא אוהב לדוג אבל אני אוהב דגים 🙂

0 תגובות בנושא “תביא לי בבקשה

 1. אלוהים אדירים, אף פעם לא הבנתי למה אף אחד לא עומד ליד הקופאית בסופר ומבקש שתביא לו את החלב חינם, מה אכפת לה לעזור, מה, רק כסף בראש שלה, מה היא עושה צחו? ואף אחד בחיים לא יבקש מהשרברב שיפתח לו את הסתימה בחינם, תעשה מערוף, מה אכפת לך, אתה רואה שהבנאדם תקוע. אבל יש מקצועות – תוכן זו דוגמה בולטת, אבל כמו שאתה מדגים לא יחידה – שאנשים מרשים לעצמם לבקש עבודה חינם.
  מה, רגע, לא לבקש. לדרוש. הניסוח של המייל הראשון מחריד דיו. התגובה האלימה לזה שאתה רוצה שכר בעד עבודה (חצוף!) היא בהמיות חסרת גבולות. אני ואפסי עוד. לכל הרוחות.

 2. הוא דווקא צודק. אתה באמת עושה צחוק. 500$ עבור התקנה של וורדפרס זה מוגזם בטירוף.

  חבר שלי שהוא מומחה יוניקס, שעובד עבור חברות בורסאיות כפרילנסר לוקח משהו כמו 250 ש"ח לשעה, ועובד גם בקוונטות של חצאי שעות. שחר שמש בבלוג שלו כתב פעם שהוא לוקח 150$ לשעה לשיעור פרטי במחשבים (אז היה מדובר על disassembly), והוא מומחה לאבטחת מידע. שניהם אני מאמין יכולים לקחת את כל התשלום אחרי העבודה בעבודות קטנות.

  כך שלקחת 500$ לשעה זה לעשות צחוק. נגיד היית מזמין חשמלאי, מבקש ממנו שיחליף לך את הפלורסנט, והוא היה אומר לך "בכיף אחי, אין בעיה, 1000 ש"ח בבקשה, חצי לפני וחצי אחרי העבודה", התגובה שלך היתה אותו דבר, אם לא יותר גרועה.

 3. מחמיאה לי העובדה שאתה קורא לי יקירי כבר בתגובה הראשונה.

  בכל אופן לא פספסתי את העניין, כנראה לא העברתי את המסר שלי מספיק טוב. רק רציתי להפנות את תשומת ליבך לכך שגם התגובה שלך היתה מזלזלת משהו, ואני לא ממש מתפלא שהטונים בשיחה עלו.

  תגובה סבירה לדעתי היתה:
  1) מצטער, לא מתקין וורדפרסים.
  2) אשמח להפנות אותך לאתרים שיעזרו לך בהתקנה, אבל התקנות אישיות אני עושה רק בתשלום של 200 ש"ח לשעה. אם אתה בכל זאת מעוניין, אשמח לשמוע ממך.

  אני בטוח שהיית מקבל תשובה מכובדת אם התגובה שלך היתה בסגנון מכובד בהתאם. זה לא בהכרח תרבות ה"תביא לי" (או לפחות לא רק).

 4. ליבוביץ,

  על מה בעצם אתה מתלונן? על המחיר שנקבתי או על עצם התגובה?

  אני דווקא כן משייך את זה בעיקר לתרבות ה"תביא לי" ולכן התגובה.

 5. מה שאני אומר, שהתגובה שלך לא היתה סתם סירוב, אלא סירוב מלווה עם זלזול בשואל. זה נובע גם, אבל לא רק, מתג המחיר המוגזם שהצמדת להתקנה. תשובה מנומסת ומכובדת היתה זוכה לתגובה מכובדת יחסית, ככל הנראה.

  לדוגמא, אם אני מבקש ממך להזיז את האוטו, שיהיה לי קל לצאת מהחניה כי אני נהג חדש, ואתה אומר לי "עוד עשר דקות" או "אני עסוק עכשיו, תנסה להסתדר לבד, מצטער", זו תגובה מכובדת. אם אתה אומר לי "אין בעיה – מאה שקל" זו תגובה מזלזלת, כי ברור שאתה לא באמת מצפה שאני אשלם, ואתה קצת צוחק עלי בלי שאנחנו מכירים.

  שים לב, שני סוגי התגובות אומרות את אותו דבר (אני לא מזיז עכשיו את האוטו), אבל התגובה השניה מזלזלת במבקש, בין השאר בגלל המחיר הבלתי הגיוני שאתה מצמיד לבקשה.

 6. אתה תופס את זה כגיחוך. הוא תופס את זה כזילזול.
  קרא שוב את התגובה שלך בכללותה. היא לא נראת לך מזלזלת קצת? אם האדם הזה הוא חבר שלך, אולי הוא יבין את ההומור, אבל אם לא זה נראה שבמקום להגיד "לא" כמו אדם מנומס, אתה צוחק עליו. לי לפחות זה נראה ככה מהצד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.