יצא המרצה מן השק

עברו כבר שבע שנים מאז שסיימתי את התואר השני ועשר מהראשון כך שאני ממש לא מעודכן במה שקורה היום בשביתת הסטודנטים. במעורפל זכור לי שהובטח להם להוריד את שכר הלימוד אך למעשה הוא הועלה.

בסימסטר הראשון שלי בטכניון, בשנת 1994, שבת הסגל האקדמי שביתה ארוכה מאד. בסיום השביתה היה זה הטכניון הראשון להודיע כי יינתן פטור לכל הסטודנטים בכל המקצועות עבור אותו סימסטר. אפשר להתווכח האם זה בסדר או לא אבל זה מה שהוחלט. למעשה לא היתה כמעט דרך אחרת. עתודאים היו צריכים להתגייס, עו"ד ורו"ח היו צריכים להתחיל סטאז' וגם המרצים היו צריכים לצאת לחופש ולנסוע לחול.

היום ברכבת קראתי בעיתון כי ור"ה (ועד ראשי האוניברסיטאות) מזהיר את הסטודנטים כי במידה ולא יחזרו ללמוד יפסידו את הקורסים והנקודות שצברו בסימסטר (גם ב- ynet). אבל אין מה לדאוג, גם הפעם עתודאים צריכים להתגייס, עו"ד ורו"ח צריכים להתחיל סטאז' וכן, גם המרצים צריכים חופש. בטח גם אם יבטלו את הסימסטר יהיה מי שיתבע את שכר הלימוד בחזרה.

מה שבעיני לא מוצא חן זה שעכשיו, כשהסטודנטים שובתים, המרצים משחקים אותה קשוחים. כשהם שבתו היה אפשר לתת פטור, אבל כשהסטודנטים שובתים – "נבטל להם את הקורסים".

איי, איי, איי. לא יפה בכלל.

0 תגובות בנושא “יצא המרצה מן השק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.