מה הקשר בין כוכב נולד והמאגר הביומטרי?

אתמול פורסם בכלי התקשורת כי נפל דבר. אדם עומר, אחד המתמודדים בתוכנית כוכב נולד, פרש מהתחרות עקב הגילוי כי הוא צעיר מדי על-פי כללי התחרות (ynet, mako).

התוכנית כוכב נולד מעניינת אותי כקליפת השום אבל הפעם הנושא מעניין. מה שמיוחד היא הדרך בה נתגלה הגיל האמיתי של עומר. הבלוגר עומרי חיון חשף את המידע מתוך מאגר המידע של משרד הפנים אשר מסתובב לו ברשת.

ככה זה שמידע פרטי דולף. עכשיו גבשו דעה בנושא המאגר הביומטרי.

0 תגובות בנושא “מה הקשר בין כוכב נולד והמאגר הביומטרי?

 1. למעשה אין שום קשר בין המאגרים פרט לכך שהמילה מאגר מופיע בשניהם. מאגר המידע של משרד הפנים אינו סודי כי כל מה שנדרש בשביל שתקבל אותו הוא להרשם בועדת הבחירות ולהביא 50000 חתימות. נדמה לי שהרבה יותר קשה להשיג את רשימת מספרי הטלפונים של בזק שבשום מקום אינה מוגדרת כסודית.

 2. מרק,

  הקשר הוא שמאגרים מסוג זה לא אמורים להיות זמינים.

  האמת לא ברור לי למה המפלגות צריכות לקבל את ספר הבוחרים ובכלל אני לא בטוח שזה מקור הנתון אודות הבחור. הוא הרי קטין ואין לו זכות בחירה, אז מדוע שפרטיו יהיו זמינים למפלגות?

 3. אז למה אף אחד לא מוחה על זה שהמאגר של משרד הפנים זמין? המאגר של הבחירות שעברו כבר לא יהיה אקטואלי בבחירות הבאות, אז למה אף אחד לא יוצא עכשיו במסע שתדלנות לביטול הענין המגוחך של העברת המאגר למפלגות, הרי במילא חוץ מספאם טלפוני לא יוצא שום דבר מהמאגר הזה….

  ובקשר לכוכב, אין לי מושג, אבל אולי הוא כבר הוציא תעודת זהות או דרכון? אני בכלל מתפלא על ההפקה (כלומר היייתי, אם היה אכפת לי) זה הרי די בילוש בסיסי לברר גיל של אדם והם יכלו פחות לבקש לראות תעודת זהות…. למעשה לא הייתי מתפלא אם הסיפור הזה התחיל מהדלפה מבפנים (למה שבלוגר בן טיפשעשרה יתענין בכלל בתקנות הגיל של כוכב דועך? האם מישהו ידע שיש כאלו בכלל?)

 4. רגע, אנחנו מדברים על מאגרי המידע של המדינה? חשבתי שמדובר במידע "פרטי", מהשורש פ.ר.ט.
  ישנם הרבה טיעונים נגד המאגר הביומטרי, וזה לא אחד מהם. הרי את העבודה האמיתית עבור "הגוף המסחרי שעושה איזו תחרות למען רווח כספי" עשה אותו בלוגר.

 5. מרק – אני רואה שגם אתה חושב שזה מגוחך להעביר את המידע למפלגות. זה הזמן עבורך להרים את הכפפה. התחרות מעניין לי את קצה העכוז אבל כשהצצתי בבלוג המדובר מסתבר שרק על זה הוא כותב.

  יונתן – מרשם האוכלוסיה הוא מאגר מידע של המדינה המכיל מידע פרטי. הכוונה היא שככזה אסור לו להסתובב חופשי ויש מידע שבכלל עדיף שלא ייאגר.

 6. אין לי את הכישורים/אנרגיה/הצמדות לענין אחד הדרושים לענינים כאלו. אי שם כתבתי נגד הנוהג המאוד רע לעובד של תלושי שי וכבר שנים עברו ואף אחד לא הצטרף למחאה 🙁

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.