כתובות רשמיות בוורדפרס 2.3

היום שוחררה באופן רשמי גרסת 2.3 של וורדפרס. הגרסה קבלה את השם דקסטר גורדון (הסקסופוניסט). כבר כתבו לא מעט על החידושים ובטח עוד יכתבו.

לכבוד הגרסה החדשה אני רוצה להפנות אתכם לפוסט של Mark Jaquith. מארק הוא אחד מהפרצופים החדשים מבין מפתחי וורדפרס הרשמיים. בפוסט שכותרתו WordPress 2.3: Canonical URLs מארק מתאר את המצב של הקישורים לבלוג לפני גרסת 2.3 והמצב החדש. בעבר היה ניתן לגשת לדף הראשי ולפוסטים דרך מספר כתובות שונות. דבר זה עלול היה לגרום לבעיות אינדוקס כפול (משולש ואפילו יותר) על-ידי מנועי החיפוש. השינוי שמארק הכניס הוא שתהיה כתובת רשמית אחת לבלוג ואליה תתועל כל התנועה (Canonical URL).

הייתם מאמינים שגם הקישור הבא יוביל לבלוג שלי:
http://elad.blogli.co.il/index.php/////page/1///////?paged=1

נושא טכני אך מעניין המציף גם בעיות העלולות להתעורר עקב השינוי (ויש גם פתרונות כמובן) – לכו לקרוא.

0 תגובות בנושא “כתובות רשמיות בוורדפרס 2.3

  1. לא ברור לי עד כמה הכתובות המוזרות משפיעות באמת. אם אני מבין נכון הבעיה איתן במה שקשור למנועי חיפוש תבוא לידי ביטוי רק עם מישהו קישר לדף עם אחד מהכתובות המוזרות. אני לא מאמין שזה קורה במציאות, לפחות לא בכמות כזו שתצדיק יותר מדי התיחסות לנושא.

    הקטע של הwww זה ענין אחר, מאחר שאנשים נוטים לכתוב כתובות (כאשר הם מקשרים בבלוגים שלהם לדוגמא) עם או בלי www כנראה לפי מה שהם למדו כאשר התחילו לגלוש, או לפי מה שמוצג בשורת הכתובת בדפדפן, ולכן באמת יתכנו קישורים שיובילו לשני דפים עם URL שונה ותוכן זהה.

  2. בלוגלי רץ על וורדפרס מרובה משתמשים ולא על הגרסה הרגילה. קשה לי להגיד בדיוק איזו גרסה אנחנו מכיוון שאנחנו לא מכניסים כרגע את כל העדכונים אלה לפי העניין (בעיקר בנושאי אבטחה). במקביל אנחנו עובדים על יישור קו של כל החידושים דבר שלוקח זמן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.