מחירי דומיינים ישראליים נקובים בשקלים

logo_isocבתחילת שנת 2007 שינה איגוד האינטרנט הישראלי את מתכונת רישום שמות המתחם הישראלים. עד השינוי בוצע רישום שמות המתחם על-ידי האיגוד בלבד. החל מתאריך 8 בינואר 2007 מאפשר האיגוד רישום שמות מתחם על-ידי רשמים מוסמכים. עד היום הוסמכו ארבעה רשמים. עד הזמן האחרון נקבו כל הרשמים את מחירי הדומיינים בדולרים. המחירים השתנו מעט אך נעו בתחום של 17$ עד 23$. במצב זה היה מעט קשה לעקוב ולהשוות בין הרשמים עקב שינויי שער הדולר וכן עקב שימוש בשערים שונים על-ידי הרשמים. לא תמיד נעשה שימוש בשער היציג.

לאחרונה המצב השתנה וכל הרשמים החלו להציג מחיר בשקלים הכולל מע"מ. שימי ששון מאיגוד האינטרנט מסר כי "לאור תלונות חוזרות, פעל האיגוד בענין זה וחייב הצגת מחיר שקלי". כעת ניתן להשוות בצורה קלה ויעילה בין המחירים. מעקב שוטף אחרי המחירים מנוהל בדף השוואת רשמי דומיינים ישראליים.

מבדיקת המחירים היום עולה התמונה הבאה (כל המחירים כוללים מע”מ):

 1. אינטרספייס – מבצע לשנה. רישום 74 ש”ח. חידוש 79 ש”ח או בחינם עם הזמנת חבילת אחסון.
 2. דומיין-דה-נט – רישום וחידוש 87 ש”ח.
 3. קומיוניגל – רישום וחידוש 83.75 ש”ח.
 4. LiveDNS – רישום וחידוש 80 ש”ח.

אך לא הכל זהב. הרשמים, שסבלו בשנה האחרונה משחיקה במחירי הדומיינים עקב ירידת שער הדולר בכ- 15% (מ- 4.2 ש"ח/$ בינואר 2007 ל- 3.5 ש"ח/$ היום), ניצלו את ההזדמנות ותיקנו את המחירים כלפי מעלה. במחירון חברת דומיין-דה-נט מצויין כי שער הדולר המינימלי הוא 4.18 ש"ח. חברת קומיוניגל לעומתה קיבעה את השער על 4.04 ש"ח וכך כנראה גם החברות האחרות. להערכתי בזמן הקרוב נראה את הפערים מצטמצמים והמחיר אצל כל הרשמים יירד מ- 80 ש"ח לשנה.

0 תגובות בנושא “מחירי דומיינים ישראליים נקובים בשקלים

 1. כתבתי על זה לאחרונה בכלכליסט (7/4/2008). המחירים נקובים בדולרים ובלי מע"מ מאז ינואר 2007, אז הושקה תוכנית הרשמים המורשים של איגוד האינטרנט. אבל רק לאחרונה, בעקבות נפילת שער הדולר, לקוחות התלוננו על שערי הדולר המופקעים של הרשמים. האיגוד החליט להתערב, והורה לרשמים לנקוט מחירים בשקלים ועם מע"מ.

  (התקבל במייל)

 2. חוצפנים דומיין דה נט רכשתי דומיין בעברית במחיר של 420 ש"ח לשנתיים ו….
  חשבונית במייל על סך של 420$ כמעט 2000 ש"ח על דומיין גיחי גיחי
  שולח תלונה מקווה שיעזור
  זהירות לא ליפול בפח!!! 🙁

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.